Ekonomi

İstanbullulara uyarı: Zorunlu olmadıkça kişisel araçlarınızla trafiğe çıkmayın!

Twitter hesabından açıklama yapan İmamoğlu, “Yarın sabah saatlerinde başlayıp Perşembe gününe kadar devam edecek olan Sibirya menşeli soğuk havadan şehrimiz etkilenecek, kar yağışı ve fırtına görülecek. İBB olarak 9 bin 649 ile çalışacağız. sorumluluk alanımızdaki yollarda personel ve 2.275 araç ve iş makinesi.”

İmamoğlu şöyle devam etti:

“Sorumluluk bölgemizde bulunan 4 bin 23 km’lik yol güzergâhında 598 müdahale noktasında kar küreme ve tuzlama araçlarımız hazır. Ayrıca şehir merkezindeki yaya yollarında da tuzlama çalışması yapmak üzere 377 noktada tuz stoğu yaptık. .

Evsiz vatandaşlarımızı ağırlamaya başladık, bugüne kadar 722 vatandaşımızı ağırladık, sıcak ikramlarda bulunacak seyyar büfelerimiz de şehrin birçok noktasında konumlandı, sokak hayvanlarının beslenmesi için özel ekipler oluşturuldu.

Toplu ulaşımda yaşanabilecek aksamalar için ek seferler devreye alındı; Metro, metrobüs ve Kent Hatlarında sefer sayısı yoğunluğa göre artırılacak. Zorunlu olmadıkça kişisel araçlarla trafiğe çıkmamak, kar lastiği kullanmak ve resmi uyarılara uymakta fayda var.

İstanbulluları okulların tatil olup olmayacağı veya diğer uygulamalarla ilgili resmi duyurulara sıkı sıkıya uymaları konusunda uyarıyoruz.”

korganajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu