Haber

Genç futbolcu, Taner Savut’u anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

TFF 3. Lig ekiplerinden Darıca Gençlerbirliği’nin Kocaeli temsilcisi futbolcu Ahmet Özer, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden ve çalışma fırsatı bulan Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut ile ilgili konuşurken gözyaşlarını tutamadı. bir süre birlikte.

Darıca Gençlerbirliği’nin futbolcularından TFF 3. Lig Kocaeli temsilcisi Ahmet Özer, bir dönem birlikte çalışma fırsatı bulan ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremde hayatını kaybeden Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut hakkında konuştu. merkezi Kahramanmaraş’tır. Özer, Savut’un tüm futbolculara karşı arada kalan ve kimseyi kayırmayan bir yapıya sahip olduğuna değinerek, futbol camiasında dikkat çekilen bir insan olduğunu ifade etti.

“Tek hedefi başarılı olmaktı. Bunu zaten başarmıştı”

1. Lig’deyken Alanyaspor’a transfer olduğu dönemde Taner Savut ile çalışma fırsatı bulduğunu belirten futbolcu Ahmet Özer, “Çok sevdiğimiz bir insandı. Bu biraz klişe gelebilir. bazı ifadeler ama Taner mesleğimde birlikte çalıştığım insanlardan biri , bize nasihatiyle , arkamızda durma nasihatiyle ve tüm bunları bir araya getirdiğimde beraber olduğumuz bir insandır. Bu futbol camiasında çok sık kullanamadığımız bir kelime olan ‘Adam gibi adam’ kelimesini kullanacağız.Onunla çok anımız var, diyaloglarımız var.Bir hüznümüz olsa ona giderdik. bize kapısını hiç kapatmadı.bizlere hep nasihat etti.çok harika bir insandı.ailesine düşkündü.durumu vardı.kimseyi kayırmazdı.bizim zamanımızda görevi sportif direktörlüktü.bugün Birden fazla kulüpte sportif yöneticiler genellikle teknik direktörlerin düşmanı olarak görülürler. herhangi bir yerde. Sadece kendi işine odaklanmıştı ve tek hedefi başarılı olmaktı. Bunu esasen başardı. Alanyaspor’da şampiyonluk kazandı, Manisa FK Spor Kulübü’nde şampiyonluk kazandı. Hatayspor Kulübü’ndeydi. Tırnaklarıyla kazırdı, hiçbir zaman egosu olmadı. Her zaman saftı” dedi.

“1999 depreminde tüm yakınlarımı kaybetmiş bir insanım”

Depremin ardından Taner Savut’tan yeterli haber beklediklerini vurgulayan Özer, “Hep müjdeyi bekledik ama maalesef alamadık. Ben deprem geçirmiş bir insanım. Ben bir insanım. 1999 depreminde tüm yakınlarımı kaybetmiş biri olarak.Ben o atmosferden çıkmış bir insanım.Çok yakınlarımı kaybettim.O yüzden Taner abinin yaşadıklarını çok iyi anlıyorum.Ben çok kötüydüm. canımızdı ciğerimizdi çok üzüldük buna söylenecek söz yok ölen her can canımızdır ama ne yazık ki ateşin düştüğü yeri yakar bunu yaşamış ve çile çekmiş biri olarak söylüyorum Bir şok. Tedbir alalım. Yaşananlara dair söylenecek bir şey yok inşallah olacaklar için önlem alırız. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız” dedi.

“Hayatımdaki en büyük pişmanlıklarımdan biri Taner abinin dediğini yapmamak”

Alanyaspor’da forma giydiği dönemde kiralık olarak takımdan ayrılacağı sırada kendisine Taner Savut’un tavsiyelerde bulunduğunu söyleyen Özer, “Bana ‘Buraya gidersen böyle olur’ gibi tavsiyelerde bulundu. Ben de dinledim. O zamanlar gençliğimden dolayı başka bir yöneticinin sözlerine “Hayatımdaki en büyük pişmanlıklardan biri bu. Ondan sonrası benim için talihsiz bir süreçti. Taner kardeşimle bir sohbetimiz oldu, konuştuğumuzda ‘Ben ne söylediysem hep senin iyiliğin için dedim. Beni dinlemedin ama sağ ol, sen her zaman bizim kardeşimizsin.’ “Aramızda bir diyalog oluştu. Ancak ben bunu yaptığıma çok pişman oldum. Çünkü o hep bizim güzelliğimizi düşünen biriydi. Her şeyi düşünen biriydi.” – KOCAELİ

hacibektashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu