Ekonomi

Fed, Deutsche Bank’a 186 milyon dolar ceza verdi

ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından yapılan açıklamada, Banka’nın Deutsche Bank ile 2015 ve 2017 yıllarında yaptığı “güvenli olmayan ve sağlıklı olmayan uygulamalar” ile icra uyum ve kara para aklamayı önleme kontrollerine ilişkin anlaşmaları ihlal ettiği gerekçesiyle 186 milyon dolar para cezasına çarptırıldığı belirtildi. .

Açıklamada, Deutsche Bank’ın, Danske Bank’ın Estonya şubesi ile önceki ilişkisine bağlı olarak kara paranın aklanmasının önlenmesine ilişkin anlaşmalar kapsamında yeterli ilerleme kaydetmediği ve iç kontrol ve yönetişim süreçlerinde zayıf kaldığı belirtildi.

Deutsche Bank’ın bu konuları ele almaya öncelik vermesi gerektiği vurgulanan açıklamada, yanlış ve sağlıksız uygulama veya ihlallerin düzeltilmemesi durumunda bankanın “ek ve artırılmış” cezalarla karşı karşıya kalabileceği belirtildi.

Açıklamada, Deutsche Bank’a yönetişim, risk yönetimi ve kontrollerindeki diğer genel eksiklikleri gidermesi talimatı verildiği belirtildi.

Deutsche Bank’tan yapılan açıklamada, Banka’nın Fed’in tespit ettiği eksiklikleri “yakında” gidermeye kararlı olduğu belirtilirken, “Son 2 yılda sağladığımız ivme göz önüne alındığında, ABD’nin beklentilerini karşılamak için iyi bir konumda olduğumuza inanıyoruz.” düzenleyicilerimiz.”

kargi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu